על רקע ההסלמה במצב הביטחוני והירי לעבר ערי המרכז, מנכ"ל משרד החינוך- עמית אדרי נפגש עם ראש העירייה, רז קינסטליך והשתתף בדיון על היערכות העירייה באשר להתנהלות מערכת החינוך בעיר. אדרי קיבל סקירה +על האירועים בעיר ביממה האחרונה, ואמר: "יש פה מערכת מאוד מקצועית של הנהלת העירייה, בחירום ובשגרה. אני מתרשם שאתם מוכנים גם למערכה ארוכה וערוכים לכל מקרה".

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, אמר על ההחלטה שלא לפתוח את מערכת החינוך "לצערי ההחלטה הוכיחה את עצמה. היה ברור לנו שמדובר במערכה קשה ולא צפויה ועל כן החלטנו שלא לקחת סיכון בכל הקשור לילדים ולצוותי ההוראה שלנו. אנחנו מתרגלים כל השנה תרגול חירום עם הילדים בשיתוף פיקוד העורף וערוכים לכל מצב ביום שנחליט לפתוח את מוסדות החינוך".

בדיון השתתפו בין היתר גם מ"מ וסגנית ראש העירייה- ליאל אבן זהר , מנכ"ל העירייה- דודי גיל, מנהלת מחוז מרכז בשרד החינוך – ורדה אופיר וראש מנהל החינוך בעירייה – אטי הדר, שאמרה: "היינו ערוכים לפתוח הבוקר את מוסדות החינןך, אבל ההסלמה לא איפשרה לנו לפתוח. יש לנו כ 50,000 ילדים במוסדות החינוך בעיר ואנו ערוכים לתת מענה רגשי ופיזי לכלל הילדים ואנשי ההוראה .
התקופה היא מאוד מורכבת ונושא החוסן של הילדים וצוותי ההוראה עומד לנגד עיננו".

תגובות

תגובות