בשורה לתושבי העיר לקראת חג סוכות: העירייה תחלק ענפי סכך בחינם בשני מוקדים בעיר בשיטת דרייב אין, כדי להימנע כמה שניתן מהתקהלות.

את החלוקה יוביל מינהל איכות הסביבה. כאלפיים ענפי וכפות תמר יחולקו מחר, יום רביעי (30.9.20) במזרח העיר, ברחוב יוסף בורג, סמוך לבית העלמין גני אסתר. כאלפיים ענפים נוספים יחולקו ביום חמישי (1.10.20) בחניית הלייב פארק במערב העיר. החלוקה תתקיים בין השעות 16:00-18:00 רק לתושבי העיר בהצגת תעודת זהות. כדי להימנע עד כמה שניתן מהתקהלות, הוחלט על חלוקה בשני מוקדים נפרדים ובימים נפרדים. החלוקה תתבצע בשיטת דרייב אין, כלומר העמסת הסכך תעשה באופן נפרד לכל רכב ובפיקוח פקחי החברה לבטחון, לא יהיה ניתן להיכנס למתחם באופן רגלי. יש לציין עוד כי הכמות לכל תושב מוגבלת.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "הסגר והתפשטות נגיף הקורונה מזמנים לנו אתגרים רבים לקיים את מנהגי החג תחת קיום ההגבלות. השקענו מחשבה רבה ומאמצים לאפשר חלוקה מוגבלת כדי שבכל זאת נוכל לקיים את מצוות החג לשבת בסוכה. באותה נשימה אני קורא לתושבים להישמע הנחיות ולחגוג בסוכה עם המשפחה הגרעינית בלבד. אני מאחל לתושבי העיר- חג סוכות שמח וגמר חתימה טובה".

מחזיקת תיק איכות הסביבה, חברת מועצת העיר קרן דנה, אמרה: "השנה החלוקה תהיה שונה, עקב מגיפת הקורונה הקדשנו מחשבה לחלוקה שתאפשר שמירה על מרחק ותשמור על בריאות התושבים. החלוקה תתבצע בימים רביעי- חמישי לתושבי העיר. התושבים מוזמנים להגיע לנקודות החלוקה לקבלת הסכך על פי ההנחיות. נא לשמור על הסדר ולחגוג את חג הסוכות עם המשפחות הגרעיניות שלכם. חג סוכות שמח".

תמונת ארכיון- העמסת סכך על רכבים בראשון לציון.
צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

תגובות

תגובות