חניון משאיות בראשון לציון

איך הוצאת יותר מ-130 משאיות מאזורי המגורים בראשון לציון לאזור תעשייה צפויה לשפר את איכות חיי התושבים? מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, מוסר כי עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה לבטחון, השלימה הכשרת חניון ענק לרכב כבד במתחם העסקים שורק וצפויה לפתוח אותו לאחר החגים. החניון החדש יכיל 137 מקומות חנייה, חלקן עם נקודות טעינת חשמל שרלוונטיות למשאיות המונעות מחשמל וכן משאיות קירור המובילות סחורה שעליה להישמר בטמפרטורה נמוכה. החניון החדש יחליף את החניון הקיים ברחוב בסקינד באזור התעשייה במערב העיר.

מיד אחרי החגים יפתח חניון לרכב כבד במתחם העסקים שורק . התושבים ייהנו מהפחתת זיהום אוויר, מפגעי רעש וגורמי סיכון על הכביש . הנהגים ייהנו מחניון גדול יותר ובו עמדות טעינה למשאיות קירור ומשאיות המונעות מחשמל * מנכ"ל החברה לבטחון מסביר כי מדובר בבשורה של ממש לאיכות חיי התושבים

בחברה לבטחון מסבירים כי הגדלת היצע החנייה והוצאת המשאיות למתחם העסקים שורק, המרוחק מבתי מגורים, הן בשורות ממשיות הן לתושבי העיר והן לנהגי המשאיות "פתיחת החניון החדש למשאיות תשפיע על כלל תושבי העיר" מבהיר מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני "יש סיבה שהחנייה ברחובות העיר מוגבלת למשקל של עד ארבעה טון. משאיות, באופן טבעי, מביאות עימן רעש, זיהום וכן סיכוני דרך בשל גודלן. הוצאתן החוצה לחניון מוסדר ורחב ידיים תשפר את איכות חיי התושבים בעיר ושל נהגי המשאיות עצמם". בחברה לבטחון מסבירים עוד כי חלק ניכר מהמשאיות זקוקות לזמן חימום לפני נסיעה, כך שלעיתים, בשעות הבוקר המוקדמות, המשאיות מייצרות מפגעי רעש וזיהום. כמו כן, המשאיות מוגבלות יותר מרכבים פרטיים בשדה הראייה וברחובות צרים, הדבר מוביל לא פעם לסיכוני דרך לעוברי אורח ולנהגים.

פתיחת החניון במתחם שורק היא אבן דרך נוספת בפתיחת חניונים ציבוריים ברחבי העיר שנועדו להקל את על מצוקת החנייה. בין היתר הקימה העירייה חניונים ציבוריים מתחת לגימנסיה הריאלית ברחוב הורוביץ, חניון תת קרקעי נוסף ברחוב עולי הגרדום, הכשרת ושיפוץ חניון גדול בהיכל התרבות ובקרוב, במסגרת שיפוץ ושדרוג בית הספר היסודי חביב, יוקם בו גם חניון תת קרקעי שישרת את תושבי העיר לאחר פעילות בית הספר.

 

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here