עיריית ראשון לציון מובילה מהלך סביבתי גדול במערכת החינוך על מנת להוביל צמצום שימוש בבקבוקי פלסטיק.  החל ממחר (יום שישי 4.10) תחלק העירייה, באמצעות אגף קיימות וסביבה ומינהל החינוך, בקבוקי שתייה רב פעמיים לכל תלמידי בתי הספר היסודיים בראשון לציון. סך הכל יחולקו 19,260 בקבוקים 750 מ״ל עם גומיות אחיזה שאמורים להחליף את בקבוקי הפלסטיק שהתלמידים מביאים עימם ללימודים.

רז קינסטליך – צילום גיא קרן

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "יש כאן אמירה עירונית, כמי שאמונים על מערכת החינוך בעיר, יש לנו תפקיד משמעותי בהטמעת תהליכים סביבתיים שישפרו את חיינו ואת הסביבה שבה אנחנו חיים. אני מקווה שההורים יצטרפו אלינו וביחד נוביל מגמה בעיר לצמצום צריכת בקבוקי פלסטיק".

התלמידים יקבלו את הבקבוקים באופן אישי ולצדם ברכת שנה טובה על קלף ממוחזר. הבקבוקים יחולקו במסגרת פעילות חווייתית שתתקיים ב-58 בתי ספר בעיר. צמד מפעילים יעבירו מסר על הנזקים הסביבתיים הטמונים בשימוש בפלסטיק חשיבות השימוש במוצרים רב פעמיים.

קרן דנה

מחזיקת תיק איכות הסביבה, חברת המועצה קרן דנה, הוסיפה: "לקראת השנה החדשה אני מברכת את העיר שלנו שנדע לשמור על הסביבה ושילדנו יקבלו ערכים וידע בנושא חינוך סביבתי . היוזמה לחלוקת בקבוקים לשימוש רב פעמי בליווי הסבר על הנזק הסביבתי שנעשה בשימוש בבקבוקים חד פעמיים, נובעת מתוך רצון לתת לילדנו את הפתרון לשמירה על הסביבה בנושא. בתקווה לשימוש נכון בבקבוק יחד נשמור על סביבה ירוקה ובריאה".

נציין כי זו לא הפעם הראשונה שהעירייה מובילה מהלכים סביבתיים עירונים, רק בל"ג בעומר האחרון, קיימה העירייה מדורות קהילתיות בשכונות על מנת לצמצם את היקף המדורות, בנוסף פתחה העירייה את הכניסה לבריכות העירוניות כדי לעודד את הילדים לוותר על המדורה במזג האוויר האביך בזמנו.

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here