שנה שלישית לפרויקט "מאירים את העיר" שבו משתתפים אלפי תלמידי כיתות י' שיוקירו תודה למישהו שהוא ראוי מבחינתכם, מנכ"ל משרד החינוך בירך על היוזמה והצטרף לשמעון בוסקילה שעלה להופעה עם הצמיד ואמר לתלמידים: "אתם האור הגדול"

הפרויקט המבורך "מאירים את העיר" חוזר בשנה השלישית עם יותר משתתפים שלוקחים בו חלק ועם תמיכה גבית מרשימה במיוחד ממשרד החינוך. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, שמע על הפרויקט לקראת חג החנוכה שמטרתו להוקיר מעשים טובים שעוברים הלאה וביקש לקבל את הצמיד הוורוד שמסמל את הפרויקט להודות לתלמידי ישראל.

הפרויקט הוא מיזם משותף של אגף הנוער והצעירים במנהל קהילה ואגף לחינוך על יסודי במנהל החינוך בעיריית ראשון לציון. בכל שנה הוא צובר תאוצה כאשר ההפעם לוקחים בו חלק כ-3500 תלמידי כיתות י'. התלמידים עוברים מערך שיעור על ידי צוות בית הספר כאשר בשיאו של התהליך מעניקה המורה צמיד לכל תלמיד שעליו מוטבע המשפט "במקום להילחם בחושך עלינו להגביר את האור".

התלמידים כותבים מכתב תודה למישהו שהוא ראוי מבחינתכם, למכתב מצרפים שני צמידים. האחד לאדם המקבל והשני שיעבירו הלאה.  בשעות הערב מתבצעת הפעילות במרכזי תנועות הנוער ברחבי העיר. כל קבוצת מנהיגות בוחרת קבוצה שהיא עבורם משמעותית ומהווה מודל.

בסך הכל יחולקו 17 אלף צמידים ברחבי העיר. אם כל צמיד ניתן לאדם שעשה מעשה טוב, ניתן רק לדמיין כמה "אור" יהיה בעיר. מלבד מנכ"ל משרד החינוך, גם ראש העירייה הנכנס, רז קינסטליך, קיבל את הצמיד וכן מנהלת חברה ונוער במחוז מרכז במשרד החינוך- ויקי ניצן ומפקחת תוכנית מעורבות חברתית במשרד- חנה ארז שהצטרפו לזמר שמעון בוסקילה שענד את הצמיד בהופעה ואמר לתלמידים: "אתם האור הגדול".

עוד הצטרפו למיזם וענדו את הצמיד- הזמר והרקדן סטפן לגר, מיקי אלרוי מהאח הגדול, אושיית האינסטגרם עומרי מזרחי ועדי כרמלי מהמרוץ למיליון. שילוב כוחות מקסים התקיים השבוע כאשר גם דנה בן ברק, המורה לאנגלית ממקיף י"ג שיזמה את פרויקט "תן דייז" עם הצמיד הירקרק שלו עיקרון דומה עם המסר "להעביר הלאה", ענדה את הצמיד של פרויקט "מאירים את העיר".

יש לציין שבמקביל מתקיימת פעילות "מאירים את השכונה" כאשר התלמידים מחלקים חנוכיות ייחודיות לתושבי העיר. השנה, כל תושב יכול להצטרף לפרויקט, מגיעים למרכזים הקהילתיים בשכונות ומקבלים ערכת תודה.

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here