עדי פורת וטל שגב, תלמידי כיתה ט ו-י' בהתאמה, היו אמורים להשתתף השבוע בתחרות הרובוטיקה ארצית, אבל נגיף הקורונה טרף את הקלפים והשניים החליטו לגייס את הידע שלהם והטכנולוגיה לשירות הצוותים הרפואיים בבתי החולים.

מרכז למחוננים רון ורדי, שבו למדו, העביר לביתם, באופן חריג, שתי מדפסות תלת מימדיות מתקדמות כדי שיתחילו בתכנון ויצור מגנים שקופים לפנים לשימוש רב פעמי. עד כה הם ייצרו 150 מסכות מגן והם צפויים לייצר 400 נוספות. מסכות נשלחו כבר לצוותים רפואיים בבתי חולים הדסה ואיכילוב ובהמשך ישלחו גם לבית החולים וולפסון.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "בני הנוער שלנו מוכיחים שהם לא רק יצירתיים, הישגיים ומצטיינים, הם קודם כל ערכיים ומתגייסים בשעת משבר, כל הכבוד להם, אני גאה בהם".

מנהל מרכז רון ורדי למחוננים, ד"ר עופר קרן, הוסיף: "תלמידי בית הספר הראו פעם נוספת כיצד שוזרים מצוינות ומובילות טכנולוגית לטובת הקהילה. בהתגייסות בן רגע הפכה מעבדת המייקרים של בית הספר לפס ייצור לציוד מיגון שמופץ להדסה עין כרם ואיכילוב. התלמידים עדי פורת וטל שגב פועלים סביב השעון לעמוד בקצב הדרישה, והמכונות מייצרות בשתי משמרות של יום ולילה. תודה לאלעד שגב, אבא של טל ולשרית פורת אמא של עדי על ההירתמות, ותודה למינהל חינוך בעיריית ראשון לציון על שנתנו את הקרקע והמצע לתהליך.

עדי פורת

סגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, המחזיקה בתיק החינוך, סיכמה: מחמם את הלב לראות את ההירתמות של התלמידים המוכשרים שלנו ברגעים כאלה. המשבר הזה הוא גם הזדמנות ואני בטוחה שיחד נצא מחוזקים".

אגב, עדי וטל היו בנבחרות שייצגו את ישראל בתחרויות רובוטיקה בינלאומיות וזכו במקום הראשון. "אנחנו שמחים לקחת חלק ולסייע לצוותים הרפואיים" אמר טל והוסיף: "אם מישהו מהצוותים העוסקים בנגיף קורונה זקוק לרכיב מיוחד, אם זה מפלסטיק, או רכיב המשלב מכניקה ואלקטרוניקה – הם מוזמנים לפנות אלינו וננסה לפתח עבורו את האמצעי המתאים".

תגובות

תגובות