מנהלת מוזאון ראשון-לציון , נאוה קסלר,  הודיעה למנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק, על סיום תפקידה לאחר שכיהנה בתפקיד שמונה שנים. קסלר בקשה לסיים את תפקידה בשל תחושת מיצוי ורצון להמשיך להתפתח ולפנות לאתגרים חדשים.

קסלר, המכהנת גם כיו"ר איגוד המוזאונים ואיקו"ם ישראל, משלימה שמונה שנים בתפקיד, מאז שנת 2011.  במהלך תפקידה הובילה את המוזאון להישגים משמעותיים הן מבחינת הגדלת החשיפה לפעילותו של המוזאון וגידול משמעותי במספר המבקרים, והן מבחינת ההכרה והתמיכה הממשלתית והציבורית לו זכה. אחד מהישגיה המשמעותיים היה קידום שותפות בין העירייה לבין משרד ראש הממשלה במטרה לשמר את המבנים ההיסטוריים מראשית ימי המושבה שבהם שוכן המוזאון. החודש זכו שניים ממבנים אלה (בית הכנסת הגדול ובית גורדון-לונדון) ב"אות השימור" ובציון לשבח מטעם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל וזאת על עבודת השימור הטובה שנעשתה בהם. לצד שותפות זו, קיבל המוזאון ממשרד ראש הממשלה את ההכרה ואת השלט המוצב בפתחו, "אתר מורשת לאומית". ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "אני מודה לנאווה על הפעילות הענפה במוזיאון ומאחל לך הצלחה באתגרים החדשים"

לאורך השנים פעלה נאוה על מנת להעלות את המודעות לתרומתה של ראשון-לציון לעיצוב התרבות והלאומיות הישראלית וזאת באמצעות מיזמים, תערוכות ואירועים.  בין השאר יזמה פסטיבלים ואירועים איכותיים לכל חג מחגי ישראל תוך גיוס משאבים ממקורות חיצוניים כמו, קק"ל, משרד התרבות, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ועוד.  כמו כן יזמה שיתופי פעולה עם מוסדות ציבור וממשלה ומוסדות אקדמיים כגון "שנקר", "בצלאל" והטכניון.

עם ההודעה על סיום תפקידה אמרה קסלר: "אני מודה להנהלת החברה העירונית ולהנהלות העירייה על שמונה שנים יפות ומלאות עניין, אתגרים והישגים. לאורך השנים שמתי לי למטרה להעלות את מספר המבקרים במוזאון וכך לחשוף את ההיסטוריה המפוארת של העיר , לקרב את תושבי העיר לערכיה החשובים ולטעת בהם תחושת שייכות וגאווה בעירם. אני גאה לומר כי במהלך תקופת עבודתי, העבודה המוזאלית, ניהול האוספים, שימורם ומחשובם, והתערוכות השונות זכו להערכה עצומה ממשרד התרבות ומקהילת המוזאונים בישראל. התפתחות המוזאון הפכה אותו למוקד משיכה למבקרים רבים מכל רחבי הארץ ואף מן העולם.

אני מאחלת הצלחה רבה למנהל הבא שייבחר בפיתוח המוזאון, תכניו ותכניותיו ומבטיחה להעביר לו את התפקיד על הצד הטוב ביותר ולעמוד לרשותו לעזרתו בעתיד".

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here