אחת הסברות גורסת שנגיף הקורונה החזיר אותנו למקורות, לתחביבים שאהבנו ונטשנו, למשחקי הקופסא ולגעגוע שבמפגש חברים. לכן לא מפתיע שהתחביב הוותיק והעממי, הסריגה, עושה רנסנס בימים אלו.  יש הרבה סיבות לכך, צעירות שמעלות את יצירותיהן לאינסטגרם, החורף הקרב אבל גם נגיף הקורונה, שהרי מדובר בתחביב אישי, שמעניק רוגע ושלווה גם בימים מתוחים אלו.

המשרד לקידום מעמד האישה, המינהל לשילוב חברתי ואגף התרבות בעיריית ראשון לציון שילבו ידיים והשיקו את "ראשוניות סורגות", סדרת סדנאות סריגה לתושבות העיר.

ב-11.11 יתקיים המפגש הראשון בזום, כאשר המטרה היא לעבור בהמשך למפגשים פרונטליים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. העירייה תספק את הצמר והמסרגות ובכל חודש יבחר נושא משותף לעבודות והפריטים שייסרגו ייתרמו לקהילה. ההשתתפות ללא עלות, אולם יש להירשם מראש כיוון שמספר המקומות מוגבל.

ראש העירייה רז קינסטליך, ברך על היוזמה ואמר: "כפי שאנחנו שומרים על עצמנו מפני נגיף הקורונה, אנחנו גם צריכים לשמור על בריאות הנפש. ההרצאות, הסדנאות והקשר השוטף עם בני הגיל השלישי בעיר מסייע לצלוח את התקופה הזו".

סגנית ראש העירייה, ליאל אבן זוהר, המחזיקה בתיק מעמד הנשים והתרבות, הוסיפה שהפעילות הייחודית של הקבוצה היא בכך שהיא מאפשרת מפגש קבוצתי ומעצים שבו יתקיים שיח על חוויות משותפות וכן הפעילות מעניקה בחזרה לקהילה שכן הפריטים שייסרגו יתרמו ובכך הרווח כפול גם פעילות מעצימה משותפת וגם תרומה לקהילה.

נזכיר כי בחודש נובמבר יצוין חודש הגמלאי, במהלכו תימשך הפעילות הענפה של סדנאות והרצאות מקוונות, בין היתר תתקיים הרצאה על הרגלים מנצחים לחיים מאושרים, שיפור התקשורת הבינאישית עם בני המשפחה, אינטימיות ומיניות בתקופת הזקנה,  הרצאה על הרשתות החברתיות והערך הטמון בהן לשיפור איכות החיים, זכויות ניצולי שואה, הומור כדרך חיים, מופעי שירה, חוגי התעמלות מקוונים ועוד.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי אמר: "חודש האזרח הוותיק הוא הזדמנות מיוחדת להצדיע לדור הוותיק שייסד את המדינה. יש חשיבות רבה בקיום ההרצאות והסדנאות לשיפור המצב רוח, יצירת עניין וקשרים חברתיים".

לרישום לסדנת הסריגה "ראשוניות סורגות" בכתובת מייל :

dana@rishonlezion.muni.il 

או בטלפון המשרד לקידום מעמד הנשים 03-9682430

ניתן להצטרף לקבוצת הווטסאפ "ראשוניות סורגות":

https://chat.whatsapp.com/Dbgy2Jsr39207JycSJs5Ru

תגובות

תגובות