לנוכח העלייה בנתוני התחלואה, החל מיום שלישי עיריית ראשון לציון תקים שלושה מתחמי חיסונים בשעות הערב ושני מתחמים רגליים לבדיקות קורונה. ראש העירייה, רז קינסטליך:"עלינו לנקוט את כל הצעדים הדרושים על מנת להגן את הסובבים אותנו, קורא לכולם להגיע למתחמים".

בעיריית ראשון לציון מתכוננים לעלייה בתחלואה. החל מיום שלישי (28.12) יפעלו ברחבי העיר שלושה מתחמי חיסונים, ושני מתחמים רגליים לבדיקות קורונה על מנת לשמור על בריאות התושבים. ביום שלישי יפעל מתחם חיסונים ובדיקות במרכז קהילתי מקיף ח' בנאות שקמה (אולם הספורט נאות שקמה), ובמקביל יוקם ברחבת בניין העירייה מתחם חיסונים. ביום חמישי (30.12) יפעל מתחם בדיקות וחיסונים באולם גן נחום. בנוסף לכך, גם קופות החולים מפעילות מתחמי חיסונים בעיר.

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך: "ראשון לציון הוכיחה לאורך כל השנתיים האחרונות, שהיא יודעת להתמודד עם נגיף הקורונה, הרבה בזכות היערכות נכונה, הסברה והקשבה של תושבות ותושבי העיר להנחיות. עם העלייה בתחלואה והפיכת העיר לאדומה, עלינו לנקוט בכל הצעדים הדרושים על מנת להגן על הסובבים אותנו. זן האומיקרון לא בוחר את מי להדביק, והוא מתפשט במהירות רבה. הבדיקות והחיסונים כבר הוכחו כמצילי חיים ואני קורא לכל תושבי ותושבות ראשון לציון, להגיע למתחמים ויחד נשמור על ראשון לציון בריאה ונחזור להיות עיר ירוקה".

מתחמי החיסונים של העירייה יפעלו החל משעה 15:00 עד 22:00:
יום שלישי (28.12): מרכז קהילתי מקיף ח' בשכונת נאות שקמה (רחוב בר לב 2)
יום שלישי (28.12): בניין העירייה (רחוב הכרמל 20)
יום חמישי (30.12): אולם גן נחום (רחוב תמר אבן 9)

במתחמי החיסונים יהיה ניתן להתחסן בחיסון 1, 2 (שחלפו בדיוק שלושה שבועות ממועד החיסון הקודם) או בוסטר למי שטרם התחסן. כמו כן, חיסון שלישי יינתן לגילאי 12 ומעלה שחלפו חמישה חודשים ממתן החיסון השני וכן למחלימים אשר החלימו מקורונה לפני יותר משלושה חודשים או שחלפו שלושה חודשים ממועד קבלת תשובה חיובית בבדיקת סרולוגיה.
*יש להגיע למתחם החיסונים עם תעודת זהות וספח.
*ילדים מתחת לגיל 18, יש להגיע בליווי הורה ותעודת זהות עם ספח.

מתחמי החיסונים של קופות החולים בעיר:
קופת חולים מכבי (בכל ימות השבוע, בתיאום מראש בלבד): רחוב רוטשילד 15 ורחוב הנחשול 7 (אחוזת ראשונים)
קופת חולים כללית (יש להתעדכן מול קופת החולים): רחוב הרב צאלח 15, רחוב הכנסת 8, רחוב דוד וולפסון 31, רחוב הסוכה 10, רחוב הרצל 52 ורחוב דרור 34
קופת חולים מאוחדת (בשעות הפעילות, בתיאום מראש בלבד): רחוב פיק"א 31 ורחוב קאפח 4
קופת חולים לאומית (בכל ימות השבוע, בתיאום מראש): רחוב רוטשילד 7 וקניון הבאר

*יש לוודא מול קופת החולים שעות פעילות ולתאם מראש*

מתחמי הבדיקות הרגליות יפעלו גם כן בין השעות 15:00 עד 22:00:
יום שלישי (28.12): מרכז קהילתי מקיף ח' בשכונת נאות שקמה (רחוב בר לב 2)
יום חמישי (30.12): אולם גן נחום (רחוב תמר אבן 9)

כידוע, מתחמי הבדיקות מיועדים עבור תושבים שאינם חולים או שיש ברשותם אישור יציאה מהבידוד.
בנוסף למתחמי הבדיקות הרגליות, ימשיך מתחם הדרייב-אין ביס פלאנט לפעול. בין הימים ראשון עד חמישי יפעל המתחם בשעות 08:00-22:00, ביום שישי בשעות 08:00-14:00 ובשבת בשעות 08:00-22:00. המתחם פועל, כאמור, בשיטת דרייב אין, בצד המזרחי של חניון היס פלאנט. המתחם זמין גם לתושבים שמגלים תסמיני הנגיף, וכן כאלו הנמצאים בבידוד.

כדי לחסוך זמן המתנה, ניתן להירשם מראש דרך אתר האינטרנט https://reg.ecovid19.co.il/ או לשלוח מסרון (SMS) עם המילה בדיקה לטלפון 050-8085566 ולקבל הודעה בחזרה עם קישור להרשמה. לאחר מכן יש להציג את הברקוד לנציג הרישום במתחם.

ניתן גם לצפות בשידור חי במתחם הבדיקות ביס-פלאנט בקישורים הבאים:
https://bit.ly/33Ok0Ac
https://bit.ly/32y4xDO

תושבים המעוניינים לעקוב אחר מגמת התחלואה בעיר, יכולים לעשות זאת בפורטל "מצב הקורונה בעיר". לכניסה לפורטל:
https://www.rishonlezion.muni.il/corona/Pages/default.aspx

תגובות

תגובות