עוברי האורח במדרחוב רוטשילד כנראה שפשפו את העיניים שלהם בתדהמה למראה פסנתר ה"כנף" השחור הממוקם במרכזו של המדרחוב, כחלק מהמגמה העולמית להכניס חיים ומוסיקה ללב הערים, הוצב פסנתר "עטוף" בטון כדי לשמור עליו מפגעי מזג האוויר וונדליזם *הראשון להתנסות עליו: הזמר והרקדן סטפן לגר

השבוע הציבה עיריית ראשון לציון במרכז מדרחוב רוטשילד, סמוך למגדל המים ההיסטורי, פסנתר "כנף" שחור. לא, זו לא טעות, הפסנתר אמיתי וכל אחד יכול לנגן עליו. כחלק מהמגמה העולמית להכניס חיים ומוסיקה למרכזי הערים, גם תושבי ראשון לציון יכולים ליהנות מכלי נגינה ציבורי. הפסנתר עטוף בטון שנועד לשמור עליו מפגעי מזג האוויר ומוונדליזם. זו גם הסיבה שבפועל אין לפסנתר כנף. הראשון שהתנסה על הפסנתר הוא לא אחר מאשר הזמר והרקדן סטפן, שכידוע תושב העיר. עוברי האורח הופתעו לראות את הפסנתר ואת הנגן המפורסם. קלידי הפסנתר יהיו פתוחים לנגינה מעשר בבוקר ועד עשר בערב, למעט הפסקת צהריים בין 14:00 ל-16:00.

אגב, זה לא הפסנתר היחיד שכיכב השבוע בעיר. בחטיבת הביניים המעיין, הוכנס פסנתר ללובי בניין החטיבה. משפחת אחת התלמידים תרמה את הפסנתר לבית הכנסת ומאז הוא מהווה מוקד פעילות בהפסקות, כאשר תלמידי החינוך המיוחד מוצאים בו מקור לבטא את עצמם. עם הזמן הוחלט לשלב את הפסנתר במסגרת יום הלימודים ואפילו הסבים והסבתות של התלמידים הוזמנו לנגן עליו.

המורה למוזיקה, רויטל אלון, מספרת: "העמדנו אותו במבואה וכבר בהפסקה הראשונה פצחנו בנגינה. המחזה היה מרגש – תלמידים מכל הכיתות הגיעו לראות מקרוב את 'הדייר' החדש. היום, הפסנתר הפך להיות חלק מהנוף הבית ספרי. יצרנו משמעות נוספת בהפסקות ואנו מגלים כישרונות חדשים. תלמידים ניגשים אל הפסנתר ומנגנים, אחרים מתאספים ומאזינים. אני רואה בפעילויות המוזיקאליות פתח לחיבור חברתי משמעותי, חיבור בין תלמידים, מורים וחיבור לבית הספר. כולי תקווה כי נמשיך ונשכיל לפתח את המוזיקה בבתי הספר לתועלת כולנו".

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here