צילום: אבי קקון
צילום: אבי קקון

ראשון לציון ממשיכה להוביל לעבר חינוך לבריאות, גם במערכת החינוך, בהובלת חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק בריאות הציבור אילנית הרוש, יו"ר סיעת מרצ ראשון לציון.

בהמשך לתנופת העשייה בתחום הבריאות, החלו השבוע סדנאות קידום בריאות בבית הספר יסוד המעלה, כחלק מהליך הפיכתו לבית ספר מקדם בריאות. במסגרת הסדנה יוכשרו נאמני הבריאות של בית הספר, תלמידי כיתה ה', והצוות החינוכי. הסדנאות מועברות על ידי תזונאיות ואנשי האגודה לבריאות הציבור. מדובר בסדרת סדנאות בת שישה מפגשים שמטרתם לעודד בתי ספר להפוך למקדמי בריאות, שבהם מוקנים ידע וכלים מעשיים במגוון דרכים יצירתיות.

בעיר כבר פועלים 23 בתי ספר יסודיים מקדמי בריאות ו-13 חטיבות ביניים, כחלק מהפעלת תוכנית "אפשריבריא" של משרד הבריאות בעיר ובתמיכת משרד החינוך. מדובר באחת מתכניות הדגל של קידום הבריאות בעיר, אשר נתמכת גם על ידי ראש העירייה רז קינסטליך וממלאת מקומו, מחזיקת תיק החינוך ליאל אבן-זוהר וראש אגף קיימות וסביבה מירב שבתאי בלחסן.

כדי לקבל את התואר בית ספר מקדם בריאות, על צוות בית הספר לקבל על עצמו מחויבות לגישה חינוכית שבה משולבים השגת יעדים חינוכיים, יחד עם שמירה על בריאות התלמידים ושיפור איכות חייהם ורווחתם של התלמידים, המורים, קהילת בית הספר והקהילה סביבו. במסגרת התכנית, מדורגים בתי הספר בדירוג כוכבים – אחד, שניים או שלושה, בהתאם להתקדמות שלהם ועמידה ביעדים. התכנית פועלת ברחבי ישראל משנת 2011. בכל בית ספר שמוכר כמקדם בריאות קיים מורה או מדריכ/ת בריאות שמכשירים תלמידים במוסד כנאמני בריאות.

"אני מברכת את בית הספר יסוד המעלה ואת הצוות החינוכי, בראשות המנהלת מאיה שירין, מלי עוז, חיה ושאר צוות בית הספר", אומרת הרוש, אשר נפגשה לאחרונה עם המורות למדעים ומדריכי הבריאות המחוזיים והארציים, דורית עיני ונילי מזור, כדי להמשיך ולקדם את היוזמה. "נגיע לכל בתי הספר בעיר, נחזק את הקיימים ונסייע לחדשים להצטרף ליוזמה ולקבל את ההכרה כבית ספר מקדם בריאות", מצהירה הרוש.

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here