אם הכל יתנהל כמתוכנן, בעונת הרחצה הבאה ייהנו תושבי העיר משובר גלים ידידותי לסביבה שימתן את הגלים. עיריית ראשון לציון מקדמת הקמת שובר גלים צף שימוקם בחודשי עונת הרחצה בלבד ויפורק בתקופת החורף.

מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג, בחן מקצועית את שובר הגלים בחו"ל והמהלך אף  הוצג בפני משרדי הממשלה ומוגדר כפיילוט ראשון בישראל. "סוגית שובר הגלים בחוף ראשון נבחנה שנים רבות ואני שמח שמצאנו את הפתרון" אמר ראש העירייה, רז קינסטליך "נענו לפניות התושבים ובבד בבד אנחנו מתחשבים בסביבה. שובר גלים צף פועל בהצלחה בעולם ואנו נהיה הראשונים שמשיקים אותו בישראל. אחד השיקולים החשובים עבורנו היה השמירה על איכות הסביבה. שובר הגלים הצף אינו פוגע בסביבה הימית, להבדיל משובר גלים רגיל, ומעניק מענה למתרחצים שייהנו מאזור רחצה בטוח ונוח לשחייה."

שובר גלים מתוכנן בראשון לציון

 

שובר הגלים הצף ימוקם בחודשי עונת הרחצה בלבד בחוף מספר 4 תל יונה, ויפורק בתקופת החורף לצרכי אחזקה ואחסון. השובר ימוקם במרחק 110 מטר מהחוף ואורכו יהיה כ 150 מטר.  הוא יהיה בגובה כ 2 מטר מעל פני המים וכמטר וחצי מתחת לפני המים. עלות ביצוע הפרויקט מוערכת ב 1.8 מיליון  ₪.

השובר הצף קיים עד כה במספר מקומות בעולם ביניהם אוסטרליה, זנזיבר ותורכיה. השובר הצף ממתן את עוצמת הגל בחלקו העליון שמעל מפלס המים ובנוסף בולם גם את האנרגיה הקיימת בחלקו התחתון של הגל, כך שהמתרחצים יהינו מאזור רחצה שבו גלי הים יהיו נמוכים הרבה יותר.

המשנה לראש העירייה, עידן מזרחי, הוסיף ואמר: "בכניסתי לתפקיד מחזיק תיק חוף הים, הבטחתי שנמצא את הדרך להביא שובר גלים לראשון לציון. אני חייב לציין שהדרך היתה לא קלה ועמוסה בבירוקרטיה, אבל בזכות ראש העירייה וחשיבה מאומצת ומחוץ לקופסא, הצלחנו לקדם מהלך שישנה את חווית הרחצה בראשון לציון".

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here