אילנית הרוש, חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק בריאות הציבור, תיק הלהט"ב ויו"ר סיעת מרצ ראשון לציון נענה לאתגר השאלון של "מגזין סוף השבוע של ראשון" מבית Rishon4u.co.il וחשפה בפני כתבנו אירועים, מחשבות וסיפורים מחייו האישיים והציבוריים שחלקם נחשפים פה בפעם הראשונה.


הי חברים, קיבלתי על את האתגר שהציב בפני אבי קקון עורך האתר Rishon4u.co.il ו- מגזין סוף השבוע של ראשון ולהלן 10 דברים שלא ידעתם עלי:

# אני נשואה לציון, מהנדס ומנהל מחלקה במנועי בית שמש. הוא התומך הכי גדול ומסור שלי בפוליטיקה. תמיד דואג שיהיה לי זמן לנושאים הפוליטיים ולעשייה הציבורית, מפרגן עד בלי סוף ועוזר. אני אימא לאור, בן 27, סטודנט לכלכלה וחשבונאות, חן בת ה-24 שעובדת ולומדת כיום לפסיכומטרי וסתיו בן ה-18.5 שעתיד להתגייס ממש בקרוב.

אילנית הרוש עם המשפחה המורחבת
אילנית הרוש עם המשפחה המורחבת

# בשנים האחרונות המצב הרפואי של אימא שלי לא הכי טוב. למרות שיש לי הרבה עבודה, ציבורית, פוליטית , אימא יש רק אחת בעולם הזה. את כל האהבה שהיא הרעיפה עלי לאורך השנים אני מרעיפה עליה עכשיו בחזרה עם טיפול מסור וצמוד בכל מה שהיא צריכה כדי להרגיש טוב.

# אבי ז"ל נפטר כשהיה  בן 56 חצי שנה לפני שרבין נרצח. הרצח של רבין, המנהיג שלנו, הציף אצלי גם את פטירתו של אבי.

# אנחנו אוהבים לשמור בבית על המסורת היהודית. אני מדליקה נרות בשבת, ארוחה עם המשפחה, קידוש טקסים יהודיים וחגים. אבל יחד עם זאת גם נוסעים, מבלים ועושים מה שרוצים. זה מה שאני אוהבת – את היהדות המחבקת. ממש לא מגיעה ממקום של אנטי דת. מאמינה בחיה ותן לחיות וחופש אמונה לכולם. בלי שאחד יכפה על השני. יש לי אח שחזר בתשובה ואנחנו מסתדרים מצוין. לכן אני גם בעד תחבורה ציבורית בשבת. הרי ממילא אנשים נוסעים, אז למה לא להקל עליהם?

# בבית גדלתי על שלושה מנהיגים: יצחק רבין, שולמית אלוני ויוסי שריד, זיכרונם לברכה. למרצ הגעתי ממפלגת העבודה בשנת 2013, לפני הבחירות המוניציפליות למועצת העיר, ושובצתי כמספר 3 ברשימה. חמש שנים לאחר מכן כבר הובלתי את הרשימה ונכנסתי למועצת העיר אחרי  כ 15 שנה שמרצ לא הייתה מיוצגת. הישג ענק.

# תחילת דרכי הציבורית הייתה בוועדי ההורים. התחלתי בקטנה כנציגת ועד הורים כיתתי, משם המשכתי לנציגות בהנהגת הורים מוסדית, עד ליו"ר ועד בית ספר יסודי ובית ספר תיכון, ועד הורים עירוני, חברת ועדת ביקורת ובהמשך גם סגנית וממלאת מקום יו"ר הוועד העירוני. הייתי אחראית ומקדמת פרויקטים גדולים וחברתיים בעיר, ישבתי בוועדות ערר ועזרתי לתלמידים רבים בגן ובבתי הספר.

# לפני כשבע שנים הצלנו ואימצנו כלבה מתוקה שעכשיו היא כבר בת בית שלנו. קוראים לה ירדנה.

# אני מאוד אוהבת לבשל. בילוי מהנה במיוחד שלי ביום שישי הוא הבישולים לארוחת שבת. טיגון שניצלים, הכנת ממולאים, אפיית עוגות וקינוחים מתוקים. זה עונג שבת בשבילי. חוץ מזה, אני אוהבת את הזמר והיוצר שלמה ארצי. גדלתי על השירים שלו והוא הכי מרגיע אותי בלחץ.

אילנית הרוש
אילנית הרוש עם ראש העיר רז קינסטליך

# עד לפני הקורונה, שישי בבוקר אצלי היה זמן איכות שלי עם אנשים שיקרים לליבי. ארוחת בוקר בבית קפה עם אימא, עם המשפחה ומפגשים עם חברים ועוד. בקורונה כבר לא יוצאים לבתי קפה (בינתיים), אבל ממשיכים לשמור על קשר חם וטוב.

# נולדתי שמאלית  ובכיתה א' לימדו אותי לכתוב ביד ימין. לעומת זאת, נולדתי שמאלנית ואת זה שום דבר לא ישנה. אני גאה להיות שמאלנית.

תגובות

תגובות