שני בעלי חיים שעברו התעללות קשה, הזנחה קיצונית ומצבם הבריאותי היה ירוד מאוד עקב רכיבה ומשא כבד ובלתי פוסק שהועמס עליהם, הועברו לשיקום וטיפול בחי כיף בראשון לציון. בחודש ספטמבר השנה, הועברה לחי כיף פנייה על אתון ועייר שמצבם הפיזי והנפשי היה ירוד מאוד וזקוקים לבית חם ולשיקום. בחי כיף לא היססו לרגע וקיבלו אותם בזרועות פתוחות.

החיות הגיעו באפיסת כוחות כאשר הן סבלו בעיקר מפציעות גב קשות אך גם מפחד וחרדה מבני אדם. ווטרינר החי כיף, אפי וגשל בדק אותם והעריך את פציעותיהם ובהתאם את הטיפול התרופתי וצוות החי כיף חיבק אותם מדי יום. שלושה חודשים אחרי, שני בעלי החיים עלו במשקל, פצעיהם הגלידו והם אפילו נהנים מנוכחות המטפלים וסביבתם. זו לא הפעם הראשונה שהחי כיף מטפל בחיות שעברו התעללות. החי כיף קלט קופה שעברה התעללות קשה ברוסיה, היא שוקמה בהצלחה והוענק לה חיים חדשים.

המשנה לראש העירייה, מחזיק תיק החי כיף, עידן מזרחי אמר: "מיום הקמתו דוגל החי כיף בקליטתם של בעלי חיים פצועים או חולים שעברו התעללות, הופקרו, לא הושגחו או לא הסתדרו במקום בו נמצאו. כאן הם מקבלים בית חם וטיפול מסור. יש לנו אחריות וחובה מוסרית לבעלי החיים במתחם".

מנהלת החי כיף, ורד גבאי הוסיפה: "אכן מדובר בסיפור עצוב, אך כמו באגדות, יש לו סוף טוב – מצבם הבריאותי של האתון והעייר השתפר פלאים, הן מחלימות מהפציעות הקשות והוטרינר מטפל בהן באופן קבוע באמצעות תרופות. כמו כן, החי כיף דואג להן למזון, שתייה ולכל התנאים הנדרשים כדי לשקם ולהבריא אותן". יהודה גביש, מנהל התפעול, הוסיף: "הן מרגישות כאן בבית ולא מפחדות כמו בעבר. אנחנו שמחים שהטיפולים הצליחו והחיות מחלימות. החי כיף תמיד ישמח לקבל אליו חיות הזקוקות לעזרה". החי כיף הוא גן חיות אשר הוקם ביוזמה משותפת של עיריית ראשון לציון והחברה העירונית. החי

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here