שיתוף פעולה בין עיריית ראשון לציון יישומון הניווט WAZE יתריע בפניכם על מיקומם של משאיות האשפה בדרכים, המטרה: לאפשר לנהגים לתכנן טוב יותר את המסלול שלהם בבוקר ובכך לשפר את זרימת התנועה בעיר, הנתונים שיאספו, יאפשרו לעירייה לעקוב אחר זרימת התנועה בעיר ולמצוא פתרונות חכמים ויעילים לקידום התנועה בעיר

אתם יוצאים בבוקר לפיזור הילדים במסגרות החינוך ופתאום נתקעים מאחורי משאית אשפה? עיריית ראשון לציון בשיתוף פעולה ייחודי עם יישומון הניווט WAZE יאפשרו לכם לאתר דרכים חלופיות ובכך להימנע מעיכובים.

משאיות לאיסוף ופינוי פסולת בשירות העירייה צוידו במערכות איכון כך שהן יופיעו באייקון "משאית" על גבי המפה של WAZE. מטרת המהלך לאפשר לנהגים לתכנן טוב יותר את המסלול שלהם בבוקר ובכך לשפר את זרימת התנועה בעיר. יש לציין כי הנתונים שיאספו, ינותחו על ידי התקשוב העירוני בעירייה ויאפשרו ביצוע מחקר ואנליטיקה לשיפור זרימת התנועה ומציאת פתרונות חכמים ויעילים לרווחת התושבים.

מי שעומד מאחורי המהלך בעירייה הם מינהל איכות הסביבה האמון על מערך המשאיות, החברה העירונית לייזום שמתכללת את שיתוף הפעולה וכאמור אגף התקשוב העירוני.

ראש עיריית ראשון לציון הנכנס, רז קינסטליך, אמר: "העירייה תמשיך לאמץ כל פתרון שישפר את זרימת התנועה בעיר ויקל על תושבי העיר. אנו נמשיך להוביל תהליכים משמעותיים על מנת להפוך את ראשון לציון לעיר החכמה בישראל".

נעם רשף, מנהל קהילת שותפויות ב-Waze, הוסיף:  ״Waze מפעילה תוכנית שיתוף מידע עם מאות ערים ורשויות ברחבי העולם. מטרת התוכנית היא להפוך את המידע התחברותי לנגיש ואפקטיבי עבור האזרחים, ולשפר את חייהם משמעותית. אנו שמחים על הצטרפות ראשון לציון לתוכנית, ובטוחים שתושבי העיר ייהנו מחוויית ניווט משופרת ומועילה״.

זו אינה הפעם הראשונה שעיריית ראשון לציון משלבת טכנולוגיה לשיפור איכות חיי התושבים. רק בחודש שעבר השיקה העירייה בשיתוף חברת הענק Google שירות המאפשר ניווט ייעודי לרוכבי אופניים. מדובר בשירות שנכנס לראשונה לארץ בתל אביב, ירושלים וכאמור בראשון לציון.

רוכבי האופניים מזינים כתובת יעד ובוחרים באפשרות 'רכיבה', עם האייקון של רוכב האופניים, כאמצעי התחבורה. הפיצ'ר יאתר עבור המשתמשים את מסלול הרכיבה הקצר ביותר בהתבסס על שבילי אופניים קיימים, מינימום עליות והימנעות ככל הניתן מכבישים מסוכנים.

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here