תפתחו יומנים. יום שישי הקרוב (19.3) בשעה 12:00 כולם מוזמנים לאירוע הפרחת בלונים בחוף הים. כל משפחה תקבל ערכה ובה עפיפון, צבעים, חולצות ובנדנות. התושבים יוזמנו לרשום על העפיפון מילים של תקווה ובשעה 13:00 בצהריים בדיוק, כולם יפריחו את העפיפונים לאוויר. אירוע זה יסכם שבוע גדוש של יותר מ-250 אירועים ופעילויות במסגרת יום המעשים הטובים.

ראש העירייה, רז קינסטליך: "לשמחתי תושבי ראשון לציון נתרמו ונתרמים לעשיית 'מעשים טובים' כל השנה, ובמיוחד בשנה האחרונה שהייתה מורכבת ומאתגרת. בשנה זו הבנו כמה חשוב שלצד הסיוע החומרי, יהיה גם סיוע רגשי. לעשות טוב לאחר, לגרום למישהו לחייך. עכשיו, יותר מתמיד".

יום המעשים הטובים עצמו יתקיים ביום שלישי הקרוב (16.3) ושותפים לו מינהל קהילה, מינהל החינוך ומינהל לשילוב חברתי (רווחה) בעיריית ראשון לציון ועמותת "רוח טובה". בשבוע זה תקיימו אירועים רבים, בין היתר: אירוע הוקרה לצוותי הרפואה שיצא לדרך בשיתוף מתנ"סי רמת אליהו ושיכון המזרח. במסגרת האירוע, מוזמנים תושבי העיר להוקיר את צוותי הרפואה באמצעות גלויות ייחודיות שהופקו לטובת המיזם.

פעילות אחרת תציב במרכז את המאבטחים והשומרים של גני הילדים, בתי הספר, הקניונים ומוסדות הציבור. אלו יזכו בשי קטן ותודה מעובדי מינהל קהילה ומתנדבים. כדי לעודד את כלל הציבור לקחת חלק ביום המעשים הטובים, יחולקו אלפי כרטיסי גירוד לתושבים שבהם משימות מיידיות ופשוטות, למשל: "לצרף שלושה אנשים זרים לתמונת סלפי מחויכת, לפנות את התור שלכם למישהו שממהר, לתת מחמאה לראשון שמצלצל אליכם או להקליט שיר בהפתעה לאמא.

המשנה לראש העירייה, ומחזיקת תיק קהילה, מחזיקת תיק קהילה, אפרת אברמוביץ': "בניית מודל קהילה ערכית ומעורבת הנו יעד העומד כנר לרגלנו. אחווה, ערבות הדדית, דאגה לזולת והכרת הטוב, כל אלו מייצרים רקמה אנושית ראויה ובסיס צמיחה מיטבי לבניית קהילה איכותית וראויה. יום המעשים הטובים הנו רק יום אחד מתוך קשת רחבה של ימים ופעולות שאנו מעודדים בעיר ואני שמחה לראות מידי שנה אלפים רבים מתושבי העיר שנרתמים לתהליך הגדול הזה. תודה לעמותת "רוח טובה" על התמיכה ותקצוב אירועי היום וכמובן לכל מינהל קהילה עיריית ראשון לציון שכל יום עבורו הנו יום של מעשים טובים".

תגובות

תגובות