הילה נדב כרמלי
הילה נדב כרמלי

לאחר שארגנה את פרויקט "100 המתנדבים/בות בראשון לציון", עדי זהר בוחרת הפעם את הנשים המשפעות בראשון לציון, נשים שהשפעתן על דרך החיים של כל אחד מאיתנו במעשיהן, בכתיבה, הבעת דעה, בפעילות התנדבותית, בארגון חברתי ועוד…חלקן פורצות דרך ומעצבות את התרבות והחברה/ אתר האינטרנט של ראשון לציון Rishon4u.co.il נרתם לפרויקט של עדי ואנו כאן גם לפרגן וגם לפרסם את המיזם המבורך.

הילה נדב כרמלי
הילה נדב כרמלי

הילה נדב כרמל (37) עו"ד וחוקרת מגדר, מ"מ יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה בעיר, נשואה באושר, אמא ל-3 (אחד שלי, שניים של בעלי) וכלב. הילה נולדה בראשון, שרתה כמשקית חינוך בקריה ולאחר השירות הצבאי למדה את התואר הראשון במשפטים בקריה האקדמית, תואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן, תואר שני במגדר באוניברסיטת בר אילן ובימים אלו עושה דוקטורט בתוכנית בינ"ל באיחוד האירופי.

עדי זהר: בחרתי בעו״ד הילה נדב כרמל כי מעבר לזה שהיא מ״מ יו״ר הועדה למעמד האישה היא פעילה מאוד בתחום המגדר בעיר ובארץ ובשפה העממית- בקידום מעמד האישה. מה שהופך אותה משפיעה על הרבה נשים בעיר.
בנוסף, היא מתנדבת פרו בונו כעורכת דין למיעוטי יכולת, עושה גישורים בהתנדבות והכל עם סבלנות ורצון טוב והנה הראיון שלי איתה…

מה מחבר אותך לראשון לציון?
אני דור רביעי בעיר, הסבא רבא שלי היה בין המקימים של שכונת רמת אליהו וסבא שלי היה מנהל וסגן מנהל בית ספר מיתולוגי בעיר. משפחתי מתגוררת בעיר ואני גדלתי בה וכבר מילדות ראיתי בה כמקום להקים בו שורשים וכבית אליו אני שייכת.

מה הוביל אותך לעסוק דווקא בתחום שלך?
בתחום עריכת הדין מגיל מאוד צעיר למדתי בחוגים לנוער שוחר מדע משפטים. היה ברור לי שאהיה עו"ד כבר מגיל 10 ושהמשפט הוא כלי לתיקון עוולות חברתיות.
בתחום המגדר– אותה ראייה חברתית לצד רצון למנוע ולתקן עוולות הובילה אותי לרצות לחקור את השורשים של אי השוויון המגדרי.
בתחום הפוליטי– רצתי למועצה כחלק מסיעת "דרך חדשה", בסמוך לבחירות חקרתי את המאבק לזכות הבחירה בארץ ובעולם ועירנו הייתה עיר מובילה ופורצת דרך בנושא הזה כבר כמושבה צעירה. ללמוד על המאבק של "הסופרג'סטיות העבריות" בדיוק באותו זמן שנפלה בחלקי הזכות לרוץ בעצמי ברשימה אותה מובילה אישה, מילאה אותי גאווה עצומה על הדרך שעברנו כנשים.

הילה נדב כרמלי
הילה נדב כרמלי

מה מאפיין את קהל היעד שמגיע אליך?
הלקוחות שלי הם אנשים מדהימים שבאים בעקבות צורך משפטי ומלווים אותי שנים אח"כ גם עם תום הטיפול המשפטי.
מה שמאפיין אותם אני חושבת זו ההבנה שסכסוכים משפטיים ניתן לפתור גם מחוץ לבית המשפט על ידי מו"מ ויצירתיות.

הישג שאת גאה בו במיוחד?
לפני מספר שנים ייצגתי את משפחתו של נכה (שנפטר תוך כדי המשפט) נגד הביטוח לאומי פסק הדין היה בסופו של יום חדשני והרחיב את ההגדרה של מורשה נהיגה והשפיע אני מקווה על חיים של אנשים אחרים ,מעבר ללקוח שלי אשר עבורו כאמור כבר היה מאוחר מדי. בקריירה האקדמית שלי נכנסתי לרשימת המרצים של אונסק"ו והרצאתי מספר פעמים בכנסים בינ"ל בחסות אונס"קו.

הילה נדב כרמלי
הילה נדב כרמלי

מה ההחלטה הכי טובה בתפקיד?
לא לגדול ולהישאר משרד קטן, אני אוהבת את הקשר האישי עם הלקוחות.

אם הייתה לך האפשרות להיבחר למועצת העיר, איזה תיק היית בוחרת ומדוע?
קל. תיק הנשים משום שאני סבורה שיש המון משמעות לתיק הזה והוא אחד התיקים החשובים ומאחר וקידום שוויון הוא נושא שקרוב לליבי.

הילה נדב כרמלי
הילה נדב כרמלי

מה האני מאמין שלך להצלחה בחיים או בקריירה?
ללכת אחרי הלב נכון גם לחיים וגם לקריירה.

מהו הבילוי המשפחתי המועדף שלכם?
אני מאוד אוהבת שהילדים כולם איתנו ואנחנו רואים סרט או משחקים במשחקי חברה, רק הנוכחות של כולם בבית עושה לי טוב.|

מה את מאחלת לעצמך?
בריאות !!

תגובות

תגובות