התמונות יאספו מרחבי העולם ולקראת יום השואה הבינלאומי, הן יוקרנו במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו. ראיתם פוסט של תלמידים עם שלט עליו כתוב #WeRemember? סביר להניח שמי שעומד מאחורי היוזמה הם חניכי תוכנית מודל האו"ם בראשון לציון.

התלמידים התגייסו לקמפיין הבינלאומי שמוביל הקונגרס היהודי העולמי במטרה להעלות את המודעות לשואה ושנאת זרים ברחבי העולם. בשבועות האחרונים יצאו חניכי התוכנית לצלם קבוצות ואישים בולטים הנושאים את השלט "WE REMEMBER". עד כה השתתפו והצטלמו בני נוער ממרכזי קהילה, מתנ"סים, מועדוני ותיקים, קבוצות ותנועות נוער ברחבי העיר ועוד.

התלמידים מצטרפים לקמפיין עולמי אותו מוביל הקונגרס היהודי העולמי במטרה להעלות את המודעות לשואה ושנאת זרים ברחבי העולם * מצטלמים על שלט עליו כתוב #WeRemember ומעלים לרשתות החברתיות *

הקונגרס היהודי שם לעצמו למטרה לרתום את ההשפעה של המדיה החברתית לקראת יום השואה הבינלאומי שנקבע על ידי האו"ם ב-27.1.19 ובד בבד להפוך את הקמפיין לחוויה לימודית משמעותית עם השתתפות שוברת שיאים במטרה לוודא שסיפורם של כל אלו שסבלו מזוועות הנאצים ושותפיהם לא ישכח. לפרויקט שותפים מינהל קהילה בעירייה ואגף קשרי חוץ. כל התמונות יאספו מרחבי העולם ויוקרנו בתאריכים 23-27 בינואר במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו, וישודרו בשידור חי בעמוד הפייסבוק של הקונגרס היהודי העולמי.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "כנכד לניצולי שואה, אליהו ושיפרה ז"ל , אני גאה לקחת חלק בקמפיין  #WeRemamber להעלאת המודעות לקראת יום השואה הבינלאומי. אני קורא לתושבי העיר לשתף ולהצטרף לקמפיין. האחריות שלנו כחברה וכיחידים היא שזכר השואה לא יישכח לעולם".

בשנה שעברה זכה הקמפיין להצלחה חסרת תקדים, כאשר למעלה מ-650 מיליון אנשים ברחבי העולם נחשפו לקמפיין, ולמעשה, 1 מכל 11 אנשים ברחבי העולם נחשף לקמפיין #WeRemember. מנהיגים ואנשים בעלי השפעה רבה ברחבי העולם השתתפו בקמפיין, בינהם האפיפיור פרנציסקוס, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטיירש, גל גדות, מועדון הכדורגל צ'לסי, מכבי ת"א בכדורסל, בעלי ניו-אינגלנד פטריוטס רוברט קראפט ורבים נוספים. מודל האו"ם הינו תוכנית הפועלת באגף הנוער והצעירים במהלכה נבחרים צעירים מעורבים ללמוד את רזי ההסברה, הדיפלומטיה, קשרי החוץ ועוד. הם נפגשים עם דיפלומטים שונים, מקיימים סיורים וביקורים במוסדות הממשלה וכן מתנסים באמנות הדיבור לפני קהל, רטוריקה, שימוש בשפת גוף, שימוש בהומור באופן בונה וחיובי, כתיבה וארגון של טיעון, ניהול משא ומתן, שיפור תהליך קבלת החלטות ועוד.

אגב, זו לא הפעם הראשונה שתלמידי העיר מתגייסים להסברה הישראלית, רק לפני כחצי שנה תלמידי הגימנסיה הריאלית זכו בשניים מתוך שלושת המקומות הראשונים בתחרות -Bיוטיוברים שיזם משרד החינוך. הסרטונים שיצרו התלמידים מציגים את ישראל כמדינה יזמית, יוצרת ומפתיעה והופצו בעולם כחלק ממאמץ ההסברה של ישראל.

גם אתם רוצים להצטרף ליוזמה? הצטלמו על שלט #WeRemember.  ושלחו את התמונות למייל meyravk@rishonlezion.muni.il  ובמקביל גם לקונגרס היהודי (לידי איתי חכם) weremember@wjc.org

צילום: אבי קקון ובאדיבות חניכי מודל האו"ם

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here