עיריית ראשון לציון מקימה בימים אלו מבנה ציבורי מסקרן במיוחד. בפעם הראשונה יוקם מבנה בעירוב שימושים, כולל עירוב שימושים ציבורי, ובו גני ילדים, מעונות יום, בית כנסת, מרפאות, מועדון נוער ואף מסחר שכונתי לרווחת כלל התושבים בסביבה. המבנה אף כולל חניון ציבורי ובו כ… מקומות חניה"

ציבורי שיכלול שבעה שימושים שונים, רובם ציבוריים: מסחר, בית כנסת, מרפאות, מועדון נוער, גני ילדים, מעונות יום וחניון תת קרקעי, עם עשרות מקומות חנייה, לרווחת הציבור. על הקמת המבנה אמונה החברה הכלכלית והוא צפוי להתאכלס בשנה הבאה.

הבניין בן השלוש קומות ישתרע על שטח של 4000 מ"ר כאשר סביבו יהיה שטח ציבורי פתוח של שישה דונם. עלות הקמת הבניין מוערכת בכ-30 מיליון ₪. בשנים האחרונות, יותר ויותר רשויות נדרשות להתמודד עם תנופת הבנייה ולצידה הצורך לשמור שטחים פתוחים לרווחת הציבור. אלו מובילים לניצול נכון של השטח וחיסכון בבנייה. אם בעבר היו בונים גני ילדים על שטח מסוים, היום מנצלים את אותו שטח כדי לבנות בקומות מעליו שירותים ציבוריים נוספים.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "על רקע המציאות החדשה, אנחנו נדרשים לפתרונות יצירתיים כדי להעניק לתושבים את מלוא השירותים הציבוריים בשכונות החדשות. חלפה מהעולם הפריבילגיה שהייתה פעם לרשות עירונית להקים מבנה עם שימוש ציבורי אחד. מצד שני גם הציבור מרוויח שכן כל העיסוקים נמצאים במקום אחד".

יש לציין כי לאחרונה השלימה העירייה הקמת מבנה ציבורי במזרח העיר שבו מרפאות, בתי כנסת וגני ילדים שיפתחו לרווחת הציבור בשנת הלימודים הקרובה.

תגובות

תגובות