לאחר דיון שהתקיים הבוקר על ידי כל הגורמים המקצועיים, הוחלט להקדים את מבצע החיטוי לשעה 17:00 וכן להוסיף מיקום נוסף. על רקע התפשטות נגיף הקורונה, צמח מספר המקומות שבהם עברו או שהו חולי קורונה בראשון לציון. לאור זאת, תחל עיריית ראשון לציון בשיתוף תחנת כבאות אזורית ראשון לציון, משטרת ישראל והחברה לביטחון, במבצע חיטוי במוקדים בהם עברו או שהו חולי נגיף הקורונה. כידוע, מחקרים בעולם סבורים שהנגיף שורד במשך ימים על משטחים מסוימים.

החיטוי יתבצע על ידי שני צוותי לוחמי אש באמצעות רכבי כיבוי. הוא יתחיל בשעה 17:00 וימשיך עד השעות הקטנות של הלילה בכדי לא לפגוע ביציאה לשירותים חיוניים ובפעילות עסקים כמו מרכולים, ירקנים, תחבורה ציבורית ועוד.
החיטוי יתחיל בתחנת כבאות ברחוב יצחק בן צבי 2 ולאחר מכן יתבצע בתחנת הרכבת ראשונים. מיקום זה נוסף בשל כמות העוברים ושבים במקום. לאחר מכן ימשיך החיטוי במיקומים שכבר פורסמו: אזור משטרת ראשון לציון, מבנה מד"א, בית חולים אסותא, בית אבות אחוזת ראשונים ותחנות ההסעה ברחוב הרצל.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "התחלנו בפעולות חיטוי על מנת לצמצם עד כמה שניתן את פוטנציאל ההדבקה. יחד עם זאת אני מפציר בתושבים להישמע להנחיות ולהימנע מלצאת למרחבים הציבוריים. כמו כן, הנחיתי את פקחי החברה לביטחון לסייר ברחבי העיר ולמנוע התקהלויות".

העירייה מבקשת מהתושבים ובעלי העסקים לפנות רכבים וציוד לשם יעילות החיטוי. לפני תחילת החיטוי תחסום ניידת החברה לבטחון את המעבר לאזור החיטוי ובאמצעות מערכת כריזה יבקשו הפקחים לשמור מרחק מהאזור לפחות למשך שעתיים.

חשוב להדגיש, החיטוי אפקטיבי באזורים נגועים ו/או חשודים ככאלו, ככל שיעבור אדם עם הנגיף לאחר החיטוי במקום, האזור ישוב לבעל פוטנציאל הדבקה מחדש. לכן יתבצע מעקב אחרי החקירות האפידמיולוגיות שמקיים משרד הבריאות אחר כל חולה מאומת, ובהתאם תבצע חיטוי באזור המדובר.

תגובות

תגובות