בתקופה בה מגפת הקורונה מונעת מקשישים ומתושבים רבים אחרים לצאת מן הבית, קופת החולים מאוחדת בשיתוף העירייה והמשנה לראש העיר, אסף דעבול, מודיעים על מבצע "תרופות עד הבית" המאפשרת לקשישים, חולים או מבודדים שאינם יכולים לצאת מן הבית בזמן הקורונה, לקבל את תרופותיהם עד לפתח הבית.

לדברי אסף דעבול, המשנה לראש עיריית ראשון לציון, המשמש כיו"ר מתנ"ס רמת אליהו ויו"ר החברה הכלכלית, "מנהלת מאוחדת רוני יזרסקי צלצלה אליי, סיפרה על המבצע והחלטנו שאנו מרימים את הכפפה יחד עם המתנדבים המופלאים של מתנ"ס רמת אליהו. ארגנו את הפעילים והפעילות תהיה מיידית. אני מברך על שיתוף הפעולה עם מאוחדת ופונה לכל הקופות לעשות פעילות דומה. זוהי יוזמה ברוכה ביותר. יש לי אבא שנמנה באוכלוסיית הקשישים ואני יודע מה זה להיות בלי תרופות – ולכן הנושא הוא חשוב ביותר".

דעבול הוסיף כי הוא מודע לקשיי הקשישים והנזקקים לסיוע, בימים אלו במיוחד. "בשבועות האחרונים אנו מחלקים מזון לקשישים בכל מערב העיר ובנוסף, במסגרת תפקידי בחברה הכלכלית, אנו עושים מאמץ דומה בשלושה הוסטלים עם 600 קשישים, בשיתוף חבר המועצה ומחזיק תיק הקליטה, יבגני ברחמן, נותנים להם מזון, מסכות בזמן הקורונה וכל מה שצריך בתקווה שנקל על יומם במיוחד עכשיו".

מנהל מרחב יהודה-חוף במאוחדת, אורי אטון, מסר: "היוזמה נוצרה בעקבות המצב המורכב בעת הקורונה ומתוך דאגה רבה לקשישים, חולים או מבודדים אשר בשל הנסיבות אינם יכולים לצאת מביתם. אנו מצליחים לקיים את הפרויקט הודות לשיתוף פעולה עם עיריית ראשון לציון וזה המקום להודות לאסף דעבול ולכל המתנדבים הנהדרים, על הפעילות החשובה. בנוסף, במצב החירום הקיים, אנו בודקים עם קשישים מבוטחי הקופה האם הם זקוקים לסיוע נוסף שהוא מעבר לטיפול התרופתי. במידה ואנו יודעים על מקרים כאלה אנו מחברים אותם לעמותות הרלוונטיות ודואגים להם גם לתרופות וגם לסל מזון. לא נשאיר אף קשיש ללא תרופות או מזון. זוהי חובתנו המוסרית לסייע לאנשים שזקוקים לנו. כמו כן, אבקש להודות למנהלות מרפאות מאוחדת בראשון לציון: רוני יזרסקי, שרית ירון וליאל אשכנזי, על ההירתמות המשמעותית ושיתוף הפעולה ההדוק עם עיריית ראשון לציון".

המעוניינים לקבל סיוע מוזמנים לפנות לטל' 03-9480808 שלוחה 2 – בית מרקחת 'קדמת ראשון' מאוחדת.

תגובות

תגובות