מאז שהתמנה אמיר סולרסקי לראש מטה השטח הארצי של "מפלגת יש עתיד" הוא נאלץ לשים הכל בצד, הכל זה אומר עבודה, משפחה ושעות שינה, מפני שהוא מאמין כי צריך לטפל במה שדחוף – להקים ממשלה שתעניק מענה למצוקת העם והמדינה. אך לצד האמונה הוא כבר סופר את הימים ומתגעגע מאוד למשפחה ולעסק הצומח שלו. ניצלנו הזדמנות כשהוא בנהיגה בשעת לילה מאוחרת בדרכו חזרה הביתה בראשון לציון כדי לקיים איתו ראיון טלפוני.

 

ערב טוב אמיר, מה שלומך בימים אלה? אתה מצליח לנשום/לישון/לנוח עד הבחירות?
היי ערב טוב , אכן מצליח לנשום לישון כמעט ולא אבל אני רגיל לחיות בלחץ באופן תדיר כך שתא זמנים הנוכחי לא זר לי.

השמועות אומרות שיאיר לפיד מאוד מאוד קרוב אליך וקיימת מערכת יחסים מאוד מיוחדת בנכם תאר את מערכת היחסים והעבודה עם יו"ר המפלגה?
שמועות לא תמיד נכונות ….לפיד חורש את הארץ  ואנו נפגשים כשצריך אבל מתואמים להפליא. לגבי היחסים בינינו הם מאוד מיוחדים כי מעבר לכל העבודה המשותפת והפוליטיקה אנו חברים מצוינים וקיימת בינינו נאמנות גדולה ביותר ,דרך אגב לא רק בינינו כל מי שנמצא קרוב ללפיד מרגיש את ההרגשה הזאת. לפיד דואג לאחרון הצעירים במערכת ומקפיד לשמור על קשר הדוק עם כל פעיל בעיקר עם אלו שצריכים את תמיכתו ,עצתו או עזרתו .

סולרסקי עם לפיד

כיצד אתה מצליח לשלב את העבודה האינטנסיבית בתקופת הבחירות עם העבודה וחיי  המשפחה?
בתקופה האחרונה אני שם הכול בצד כי צריך לטפל במה שדחוף לפני מה שחשוב ,הדחוף להקים ממשלה שתעניק מענה למצוקת העם והמדינה. אכן אני סופר את הימים ומתגעגע מאוד למשפחתי ולעסק שלי. אכן העבודה מאוד אינטנסיבית כי אנו עוברים מערכת בחירות בפעם הרביעית תוך שנתיים לא כולל בחירות מוניציפאליות וזה פשוט הזוי ועצוב.

יאיר לפיד אצל סולרסקי בביתו בראשון לציון

ידוע שמפלגת יש עתיד היא מפלגה עם מאות ראשי מטות ואלפי פעילים , איך אתה מצליח לסנכרן, להעצים ולפתח את הפעילויות והמטות וכל זה מול העבודה מול חברי כנסת המייצגים את המפלגה ?

מפלגת יש עתיד היא ארגון מדהים ! כלל וכלל לא אופייני להתנהלות מפלגתית , מאות ראשי המטות והפעילים באופן תדיר בהתנדבות מלאה לאורך כל השנה לא רק בזמן בחירות ושותפים לפעילויות קהילתית באופן קבוע .
אני גאה לעמוד בראש מטה השטח של מפלגה כזאת. המפלגה מתנהלת בצניעות תוך הקפדה על כללי ניהול יוצאי דופן. אין חריגות תקציב כמו בשאר המפלגות שחורגות במיליוני שקלים או הבטחות שלא ניתן לקיים.
תוסיף לזה את רשימת יש עתיד לכנסת שהאנשים שנמצאים ברשימה מדהימים ומקצוענים ונגישים ביותר וכך מתקבל ארגון הראוי לכל שבח.
הכח וייחודיות של המפלגה הוא ארגון השטח רשימת יש עתיד לכנסת מורכבת מעשרות רבות של ראשי מטות מהשטח.
כמעט בכל שבוע פרשנים בטלוויזיה משבחים ומדגישים לטובה את התנהלות השטח של יש עתיד . אכן כן, הם משבחים ואני מתעלם , אני נמצאים במסלול משימתי ולא אתן לשום מילה רעה או טובה לגרום לנו לפספס את ההזדמנות למהפך.
האם יאיר לפיד יבקר בראשון לציון לפני הבחירות?

לפיד מאוד מאוד אוהב את העיר ראשון לציון והכנס הפרונטלי היחידי שיקיים  לפני הבחירות יהיה בשבוע הבא ביום רביעי ה17.3.21 בשעה 20:15 באולם מופת בראשון לציון ,כמובן במגבלות התו הירוק .

על פי הסקרים יש עתיד במגמת עליה מתמדת, כיום מדברים כבר על 20 מנדטים, היכן תסיימו עד יום הבחירות?

אנו נסיים כמפלגה השנייה בגדולה ביותר וכולי תקווה שנקבל יותר מ 20  מנדטים ומאמין שיאיר לפיד יקים את הממשלה וכולם יהנו מרמת הניהול והמנהיגות של האיש הזה ולא רק אלו שבחרו בו.

תן לי עד עשר מילים שמתארים הכי טוב את יאיר לפיד.
מנהיגות ,חוכמה, נאמנות ,מסירות ,חברות, ומילה זאת מילה ,בקיצור ערכים ! בבקשה עשר מילים

איך ההתמודדות מול שאר המפלגות בראשון?

קודם כל אני דאגתי ודואג שמרקם היחסים עם המפלגות האחרות בראשון יהיו מעבר לתקינות כך היה בעבר וכך יהיה בעתיד . המאבק יהיה קשה כי המפלגות בראשון יודעות לעבוד ובטח שיש לגדעון סער שאיגד בראשון לציון תשעה חברי מועצה אבל המטה בראשון לציון של יש עתיד הוא המטה הגדול והחזק בארץ של מפלגת יש עתיד ואנחנו בראשון לציון ננצח.

מה אתה הולך לעשות שבוע אחרי הבחירות?
מה שאני עושה תמיד. הולך לעבוד!

האם נראה אותך משתלב פוליטית ביש עתיד ולא רק מאחורי הקלעים? 
גם הפעם הזאת בחרתי שוב לא להיכנס לרשימה כי יש לי התחייבויות חוזיות בעסק שלי  ואני מתכוון לעמוד במה שאני הבטחתי .

איך אתה מגדיר את היחסים שלך עם ראש עיריית ראשון לציון ? אולי נזכה לראות אותך פעם מתמודד כאן בעיר שנולדת .

מאז ומתמיד היו לנו יחסים מצוינים וכך יישארו ,היו יחסים טובים גם בן ההורים שלי ז"ל עם ההורים של רז המדהימים שיזכו לאריכות ימים  ,דרך אגב היחסים מצוינים עם רוב חברי המועצה וכך יישארו .
לגבי החלק השני של שאלתך ,בינתיים יש לי מספיק אתגרים להתמודד בחיים  ושצריך אותי בעיר אני מתייצב ואתייצב תמיד לכל משימה .
תושבי ראשון לציון צאו להצביע ולהשפיע – חג פסח  שמח לכולם

תגובות

תגובות