איתי מתיתיהוהמשנה לראש העיר ומחזיק תיק הצעירים, נענה לאתגר השאלון של "מגזין סוף השבוע של ראשון" מבית Rishon4u.co.il וחשף בפני כתבנו אירועים, מחשבות וסיפורים מחייו האישיים והציבוריים שחלקם נחשפים פה בפעם הראשונה.


הי חברים, קיבלתי על את האתגר שהציב בפני אבי קקון עורך האתר Rishon4u.co.il ו- מגזין סוף השבוע של ראשון ולהלן 10 דברים שלא ידעתם עלי:

איתי מתיתיהו

# נולדתי בשכונה נווה חוף, נשוי לאור ואבא לדניאל 4.5 ויולי 1.5 שני ילדי הפלא שלי שנולדו בהפרש של 3 שנים. עם כל הקושי בלהיות איש ציבור והמחיר שכרוך בכך , הילדים שלי הם החמצן שלי ובכלל משפחה חזקה זה מקור הכח שלי.

אני רואה חשבון במקצועי , שותף במשרד ראיית חשבון מתיתיהו נוימן ושות' זה משרד שאבא שלי הקים לפני המון שנים

לפני חמש שנים היה לי חלום להוציא משלחת סיוע לבית יתומים באפריקה, לא האמנתי שהמשלחת הזו תביא להקמת ארגון התנדבות בינלאומי ( helpapp ) שהוציא עד היום 32 משלחות סיוע לבתי ספר ובתי יתומים באפריקה

# בשנת 2010 הייתי פעיל נגד תאונות הדרכים ומשם התגלגלתי במקרה לאגודת הסטודנטים אני חושב שזו הייתה יריית הפתיחה שלי בתחום הציבורי, במשך שלוש שנים כיהנתי כסגן יו"ר ומנכ"ל האגודה.

# אחרי אגודת הסטודנטים עברתי למפלגת יש עתיד, והקמתי את כל תאי הסטודנטים ברחבי הארץ, ולאחר מכן התמניתי למנהל דוברות וממשל של מרכז טאוב – מכון מחקר שחוקר את המצב הכלכלי חברתי בישראל  ממקום אובייקטיבי, התקופה הזו לימדה אותי המון על המצב בישראל ובכלל איך עובד ארגון ברמה בינלאומית.

איתי מתיתיהו עם יאיר לפיד

את הכלים שקיבלתי שם , לקחתי איתי, ויחד עם החזון לשפר את השיח החברתי בישראל, הקמתי את ארגון helpapp – -הדרך הקלה להתנדבות.  החזון שלנו היה לשפר את השיח החברתי על ידי הנגשת תחום ההתנדבות, אנו מאמינים ולא כקלישאה "שהתנדבות ונתינה הן התרופה הטובה ביותר לדעות החשוכות בחברה הישראלית."
ב4 שנים האחרונות הייתי מנכ"ל הארגון והובלתי עם מאות אנשים , 32 משלחות סיוע , 1100 חברי משלחות, ועוד מאות מיזמי התנדבות פה בישראל.

#  אני וההורים שלי בקשר מאוד קרוב , עם אבא אני עובד , ועם אמא , טוב אמא שלי זה עוגן אמיתי ועברה איתי את כל התקופות המורכבות בחיים, אני יכול פשוט להגיד שזכיתי, אבל כפול מיליון פעם. כי אני רואה מה קורה סביבי, ומה קורה לבני נוער שאין להם את אותה מעטפת שלי הייתה, ומכאן אני חושב תחושת השליחות הכי גדולה, לתת הכל, ולהילחם עבור אלו שהמזל פחות האיר להם פנים.

# במשלחת הראשונה שהוצאתי הכרתי את אשתי, זו באמת הייתה אהבה ממבט ראשון.

# במהלך טיול בתאילנד כמעט איבדתי את אבא שלי בטביעה מאז אני מעריך את כוחו של הים.

# אני מכור לסנובורד ודואג אחת לשנה לנסוע לאירופה עם חברים.

איתי, אור ודניאל מתיתיהו

# אני כל כך אוהב לישון שלא משנה מה הסיטואציה וכמה רועש אני אצליח להירדם. מאז שאני אבא כל שעה חשובה.

# בגיל 18 איבדתי את דוד שלי ( אח של אבא ) שהיה כמו אבא שני, אני חושב שזו הפעם הראשונה בחיים שהתמודדתי עם מוות קרוב. כתוצאה מזה עשיתי קעקוע, שמזכיר את סבא, דוד שלי משה, ואת המשפחה הקרובה שלי.

# התגייסתי לחיל הים ואילו לאחר שנתיים בשירות עברתי לבסיס מיטב להיות מפקד טירונים. אני עושה מילואים כבר 10 שנים כמפקד פלוגת הסרבנים במיטב, לאחרונה התקבלתי ליחידת מגשימים שמלווה בני נוער שמקבלים צווי 12 לאחר שלא התייצבו ללשכת הגיוס , מרקע חברתי/כלכלי וכו'.

# הפגישה הראשונה שלי ושל רז הייתה בבניין העירייה הישן, אני אז סגן יו"ר אגודת סטודנטים והוא חבר מועצה צעיר. מאז ועד היום אנחנו חברים קרובים.  שנכנסתי לתפקיד הדבר הראשון שהיה לי בראש הוא להטמיע מדיניות של הכלה ושילוב של בני נוער וצעירים עם צרכים מיוחדים. ולשמחתי הצוות המקצועי באגף חיבק בשתי ידיים את היוזמה , וב-2019 קיבלנו אגף נוער מצטיין בזכות הפעילות שלנו בחינוך המיוחד.

בתקופת הקורונה הבנו שהמצב מורכב ולקחנו אחריות על בני הנוער והצעירים, אחד המיזמים הגדולים שקידמנו היה העסקת בני נוער על ידי הרשות, אני חושב שזה נתן את המענה הכלכלי וגם החברתי.

וכמובן כרטיס ההטבות #צעיר_ ראשון שעד היום כבר למעלה מ6000 בני נוער נרשמו אליו ומאות עסקים הצטרפו. המטרה הייתה לתת לצעירים שלנו הטבות ולעודד קנייה מקומית בקרב העסקים בראשון לציון.
בנוסף תקציב שלא נוצל, העברתי אותו לתקציב שיפוצים וניצלנו את ההזדמנות לשפץ מבנים רבים של האגף.
באופן שוטף מרכזי הנוער ותנועות הנוער שלנו עבדו בלי הפסקה, חילקו מזון ותרופות, דאגו למבודדים ובאמת עשו מכל הלב. לעולם לא ראיתי כל כך הרבה צעירים שרתומים למטרה ומתנדבים מבוקר ועד לילה.

אנחנו נמצאים באמת בתקופה מורכבת אך לשמחתי אני מרגיש תקווה באוויר, החיסונים והאנרגיות החדשות.

 

תגובות

תגובות