עיריית ראשון לציון באמצעות החברה הכלכלית יוצאת למכרז להקמת ארנה חדשנית ומפוארת במתחם ה-1000 החדש במערב העיר. עד היום התקיימו אירועי הספורט הגדולים בבית מכבי שמכיל 2500 מקומות ישיבה בלבד. עתה יכולים האוהדים לצפות לאולם גדול כיאה לעיר גדולה בישראל. הארנה החדשה תכיל 6000 מקומות ישיבה לאירועי ספורט ועוד 4000 בעמידה במופעי רוק וקונצרטים. בסך הכל היא תשתרע על שטח של 25 אלף מ"ר ושטח הזירה הראשית יכול להתרחב עד ל- 5000 מ"ר. העירייה תקים הארנה בהשתתפות הטוטו בעלות מוערכת של כ-270 מיליון ₪.

האולם הענק שצפוי לארח אירועי ספורט לצד מופעי רוק וקונצרטים כולל טריבונות נשלפות שיותקנו בארנה ויאפשרו להתאים את האולם למגוון אירועים. ממופעי תיאטרון מחול ואופרה ועד לספיישלים טלוויזיוניים וכנסים בינלאומיים. על הקמת הארנה אמונה החברה הכלכלית בתכנון משרד אדריכלים גולדשמידט ארדיטי בן נעים ובשיתוף משרד האדריכלים הבריטי.POPULAOUS

המיקום במתחם ה-1000 נבחר בעיקר בשל הנגישות הגבוהה על עורקי תחבורה ראשיים כמו תחנת רכבת משה דיין וחיבור איילון דרום וכביש 431. כמו כן קו הרכבת הקלה, הקו החום, צפוי להתחיל את מסלולו במתחם ה-1000, לחצות את העיר ולהגיע עד באר יעקב, רמלה ולוד. במתחם ה-1000, מתחם העסקים החדש של ראשון לציון מתוכננים לא פחות מ-1,750,000 מ"ר תעסוקה ו-5,500 יחידות דיור.

ראש העיר דב צור על הקמת הארנה במתחם האלף:
"מדובר בעוד מיזם תשתיתי חשוב שמעמיק מאוד את מה שהעיר מעמידה לטובת קבוצות הספורט שלה.
אנחנו מקימים מתקן מודרני מצוין שמביא להמשך פיתוח מתחם האלף ומאפשר להביא אליו פעילות משמעותית בשעות הערב. המתחם מסוגל לקלוט את היקף הקהל מבלי לייצר אי נוחות בשכונות הסמוכות. המתחם תוכנן באופן כזה שיאפשר מגוון שימושים והוא ללא ספק יהווה מוקד משיכה חשוב לאירועי תרבות בתקופת החורף."

ניצן פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית: "הושקעה מחשבה רבה בתהליך תכנון הארנה ואני שמח על התוצאה. מדובר על היכל ספורט ומופעים שייבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים כיום בעולם ובקרבת עורקי תחבורה ראשיים הנגישים לכל חלקי הארץ."

עדי ברוק, מנכ"ל מנהלת מתחם ה-1000 ציין כי: "מתחם ה-1000 הופך מתכנון למעשה. עירוב השימושים הכולל תעסוקה ומסחר, פנאי, תרבות ומגורים יביא את האזור להיות 'הדבר הבא' במרכז הארץ. אני מברך על יציאתו של מכרז הארנה, זוהי אבן דרך נוספת בהתפתחות המתחם".

קרדיט הדמיה: סטודיו אריסטו

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here