בעשרים השנים האחרונות אני מסתפרת אצל אותו ספר. מספרה קטנה ונעימה, לא מפונפנת, נטולת סלבס. אבל לספר שלי יש ידי זהב והזמן שלי יקר לו. תיאום התורים נעשה כך, שכמעט אף פעם בעשרים השנים האלו לא המתנתי לתורי. הוא מחכה לי עם הקפה ומתחיל בדיוק בזמן. נראה שהוא התנהל מאז ומתמיד ברוח התו הסגול…

קרן מנור
קרן מנור

מאז שהקורונה נכנסה לחיינו, השתנו במידה רבה דפוסי הצריכה שלנו. אנחנו קונים באופן הרבה יותר ממוקד בסופר השכונתי, במקום לצאת ל"יום טיול״ בסופר ענק מחוץ לעיר. אנחנו מזמינים יותר מוצרים ברשת. חקלאים מגיעים עד אלינו עם משאית פירות וירקות ישירות מהשדה. אנחנו מבשלים יותר בבית, ואוכלים פחות בחוץ. אם לא מרגישים טוב, מתייעצים תחילה בטלפון עם רופא. "נשבר הנייד? נגיע מיד…" , והרשימה עוד ארוכה. שלא לדבר על עבודה מהבית- פחות זמן בפקקים, פחות דלק, פחות זיהום אוויר.

זה הצד שלנו, כלקוחות פרטיים וכעובדים. מה עם הצד של נותני השירות/בעלי העסקים?

נדמה שההרגלים החדשים נכפו עלינו מכורח המציאות. אבל בעצם, רבים מהם מאוד נוחים, יעילים וחסכוניים בזמן או בכסף, ולכן אין שום סיבה שייעלמו כשיימצא החיסון לקורונה.

מרבית בעלי העסקים שאני מלווה הבינו מיד עם פרוץ המגפה, כי הם נדרשים לבצע במהירות התאמות למצב החדש, בכדי לשרוד את תקופת הקורונה. אך כמה מהם הבינו שבעצם יש צורך בהתאמות ארוכות טווח ולא בשינויים זמניים?

האם את.ה כבעל.ת עסק ניתחת מחדש את השוק שבו את.ה פועל.ת? האם בחנת מה בדיוק הלקוחות שלך צריכים/רוצים מעתה? האם הכנת תוכנית ארוכת טווח להתאים את השירות או המוצר שלך לשוק המשתנה? האם הגדרת יעדים חדשים?

זה נכון כמעט לכל סוג של עסק שאפשר לחשוב עליו, למשל:

אם את בעלת עסק לשיווק דיגיטלי – איך מזהים את ההזדמנויות ואת קהל היעד הרלוונטי, עכשיו כשהעולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי? איזו התאמה כדאי לעשות לשירותים שאת מציעה?

אם בבעלותך משרד עו"ד או רו"ח – האם יש תחומים שבהם הביקוש יגבר בעקבות המצב (למשל, יעוץ בתחום האשראי, הסדרי חובות וסכסוכים עסקיים, ההופכים פופולריים יותר בתקופה של מיתון)? איך מתמקצעים בתחום חדש שעד כה לא עסקנו בו?

אם את יועצת ארגונית שעובדת כפרלינסרית במשרדי הלקוח – האם העובדה כי חלק מהחברות ימשיכו לעבוד חלקית מהבית תשפיע עלייך? באיזו דרך תוכלי להציע את שירותייך מרחוק?

אם אתה הד-האנטר העוסק בגיוס והשמה – איך השינויים בשוק העבודה משפיעים עליך? האם בחנת מה יהיו הצרכים של לקוחותיך ושל מחפשי העבודה, וביצעת התאמות לשירותים שאתה מספק?

ועוד ועוד….

ולכן הטיפ המרכזי שלי לעצמאים ובעלי עסקים: במקביל למאמצים להסתגל לשיגרה בצל הקורונה, חשוב גם לחשוב על היום שאחרי, ולקחת בחשבון שהדברים לא יחזרו להיות בדיוק כפי שהיו קודם. חלק מהשינויים יישארו איתנו.

מתוך ההבנה הזו, בדקו לעומק את השינויים בשוק שבו אתם פועלים; כשאתם נפגשים עם הלקוחות שלכם בחנות, בקליניקה או במשרד, שאלו אותם מה הם צריכים ומעריכים שיצטרכו בעתיד, ובנו את התכניות קדימה.

זכרו! אתם לא מצופים להבין בכל התחומים: בכספים, בשיווק, באסטרטגיה, בדיגיטל. באזורים שבהם אתם מרגישים פחות בשליטה, תמיד אפשר להיעזר באנשי מקצוע, שיוכלו לסייע ולפקוח עין שאתם עושים את הצעדים הנכונים לכם.

ליצירת קשר:
קרן מנור מאמנת אישית ועסקית, רו"ח
נייד: 0528280406

אתר הבית     הדף העסקי

תגובות

תגובות